Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016

W zakończonej w sobotę Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży udział wzięli zawodnicy i zawodniczki AZS – AWF Gorzów Wlkp.
Brązowy medal zdobyła Patrycja Olejnik w chodzie sportowym na 5000m poprawiając tym samym rekord życiowy – 26:58.76
W konkurencji 100m przez płotki VI miejsce zdobyła Sandra Sikorska uzyskując nowy rekord życiowy 14.69s.
W chodzie sportowym na 10000m bardzo dobrze spisali się dwaj reprezentanci AZS-AWF. Paweł Jeż zdobył VI lokatę z czasem 51:23.95 ( rekord życiowy) oraz Michał Cerazy – miejsce X z czasem 55:23.27 ( również rekord życiowy).
W rywalizacji rzutu młotem również mieliśmy dwóch reprezentantów: Mateusz Skrzypiński – VI miejsce z wynikiem 53,64m oraz Gracjan Sabajtis, który zajął X miejsce.
W rywalizacji siedmioboju kobiet bardzo dobrze spisała się Weronika Łaszczyńska która zajęła XIV miejsce z wynikiem 3595 ( rekord życiowy)
W zawodach finałowych reprezentowali nas Aleksandra Kamieńska, która debiutowała w biegu na 2000m przez przeszkody oraz Dominik Wojciechowski startując w konkurencji 400m przez płotki.
W klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na XV pozycji na ponad 200 sklasyfikowanych klubów.