Olga Michałkiewicz i Katarzyna Boruch na uroczystości wręczenia nominacji olimpijskich w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Trenerem zawodniczek jest Piotr Basta. Uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich uświetnili mistrzowie olimpijscy Michał Jeliński i Tomasz Kucharski, byli zawodnicy AZS AWF Gorzów!

 

Przypomnijmy, Olga na igrzyskach w Tokio wystartuje w czwórce bez sterniczki, a Kasia Boruch uzyskała nominacje jako zawodniczka rezerwowa.


Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie odbyły się w dniach 9-11.10.br. w Poznaniu. Duzy sukces odniosła nasza zawodniczka Katarzyna Boruch, która w konkurencji czwórek podwójnych zdobyła brązowy medal. Druga reprezentantka AZS AWF Gorzów Wlkp. Olga Michałkiewicz była siódma w konkurencji czwórek bez sterniczki.

Fot. Łukasz Wielec

Fot. Łukasz Wielec

Fot. Julia Kowacic

29 września 2020 roku na Przystani Sportów Wodnych w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał nagrody pieniężne dwóm zawodniczkom Klubu Sportowego AZS AWF w Gorzowie Wlkp.- Annie Puławskiej (kajakarstwo klasyczne) i Oldze Michałkiewicz (wioślarstwo) za uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Symboliczne czeki przekazał wicemarszałek Łukasz Porycki.

W spotkaniu udział wzięli także:

- dr hab. Piotr Żurek, Dziekan AWF Poznań – Fila w Gorzowie Wlkp.

- Jan Horoszkiewicz, Prezes Klubu AZS AWF Gorzów,

- Jan Kaczanowski, Radny Miasta Gorzowa Wlkp.

- Tomasz Kucharski,

- Marek Zachara, trener Anny Puławskiej,

- Piotr Basta, trener Olgi Michałkiewicz


Ostatni weekend był pełen wrażeń dla zawodników naszej sekcji, a to za sprawą Centralnych Regat Kontrolnych na poznańskiej Malcie(27-29.04.2018).

Był to pierwszy sprawdzian w tym sezonie na dystansie 2000m, który miał za zadanie ocenić formę wioślarzy przez zbliżającym się sezonem i wyłonić skład poszczególnych kadr narodowych. Nasi podopieczni swoimi startami udowodnili, że liczą się na arenie krajowej w każdej kategorii wiekowej.

W juniorkach młodszych Sandra Kowalak zajęła 2 lokatę, w juniorach młodszych Wiktor Tomaszewski również uplasował się na 2 pozycji.

W juniorkach prym wiodła Weronika Kaźmierczak, a jej klubowa koleżanka Aleksandra Rojek również była wysoko w rankingach.

W młodzieżówce Wioletta Zmelty i Katarzyna Boruch na jedynkach pokazały wysoką formą zajmując 1 i 2 lokatę.

Wysoką dyspozycję potwierdzili również seniorzy: Olga Michałkiewicz wraz z koleżanką z kadry Joanną Dittman zajęły 1 miejsce w dwójce bez sterniczki kobiet, a Zbigniew Schodowski wraz z Mateuszem Wilangowskim (Wisła Grudziądz) w dwójce bez sternika zajęli 3 lokatę.

 

Na zdjęciach Kasia Boruch i Wioletta Zmlety (żródło: FB zawodniczek)

Olga Michałkiewicz na zakończonych mistrzostwach świata w wioślarstwie w Sarasocie (Stany Zjednoczone) osiągnęła ogromy sukces zdobywając srebrny medal w czwórce bez sterniczki. Przypomnijmy, że jest także dwukrotną młodzieżową mistrzynią świata w czwórce podwójnej.

Olga jest podopieczną trenera Piotra Basty.

Relacja Gazety Wyborczej

 Na Mistrzostwach Europy Seniorów (26-28.05.2017 Racice /Czechy) zawodnik AZS AWF - Zbigniew Schodowski w konkurencji ósemek zdobył srebrny medal. Natomiast Olga Michałkiewicz, studentka ZWKF Gorzów Wlkp. wraz Joanną Hentką z WTW Warszawa w rywalizacji dwójek podwójnych kobiet  zajęły piątą lokatę.

"Ósemka z naszym człowiekiem wróciła na podium" - artykuł Gazety Wyborczej

 

 

 

Polecane- Wioślarstwo

Youtube - Rowing Team

Youtube - Wioślarstwo