Akademickie Mistrzostwa Polski

W Lodzi w dniach 29-30.08 odbyły się Mistrzostwa Polski AZS Juniorów w Lekkoatletyce, w których bardzo dobrze zaprezentowali się gorzowscy lekkoatleci. Już po pierwszym dniu zmagań można było się spodziewać bardzo dobrych rezultatów.

W biegu eliminacyjnym na 100 m. wystartował podopieczny trenera Michała Stawickiego - Mateusz Konwa, który wygrał swoją serię el. i poprawiając rekord życiowy na 11,39 s. awansował z czwartym wynikiem do finalu. Po godzinnej przerwie w biegu finałowym sprawił olbrzymią niespodziankę zdobywając brązowy medal potwierdzajac swoją wysoką dyspozycję wyrównując rekord życiowy z biegu el. 11,39 s.

Chwilę później na starcie biegu na 110 m. przez płotki stanął Mateusz Szczepaniak podopieczny trenerki Izabeli Zaleskiej Posmyk który wynikiem 15,16 s. zdobyl srebrny medal.

Jeszcze tego samego dnia odbyły się eliminacje + finały konkurencji technicznych w których wystartowało dwóch reprezentantów AZS AWF Gorzów, Jakub Kowalwwski - rzut oszczepem (38.28 m.) i Krzysztof Jankiewicz - skok w dal (5.79 m.) plasując się na najmniej porządanych pozycjach przez sportowców, czyli czwartych miejscach.

Na zakończenie pierwaszego dnia odbyła się jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji, sztafeta 4x100 m. w której młodzi zawodnicy z Gorzowa w eksperymentalnym składzie: Mateusz Szczepaniak, Mateusz Konwa, Jakub Kowalewski, Krzysztof Jankiewicz zdobyli srebrny medal pokonując faworyzowane kluby z Lodzi i Krakowa, ustępując jedynie naszpikowanej reprezentantami kraju sztafecie z Olsztyna.

Drugi dzień to istny teatr w wykonaniu gorzowskich lekkkatletów. Pierwszy na starcie stanął trójskoczek Krzysztof Jankiewicz, który wynikiem 12.57 m. wyskakał sobie srebrny medal.

Za chwile w biegu na 200 m. Mateusz Szczepaniak wynikiem 22,51 s. wybiegał sobie brązowy medal.

Następnie w skoku wzwyż wystartował największy "pechowiec" łódzkiej imprezy Jakub Kowalewski, który wyrównując skokiem na wysokość 175 cm. swój rekord życiowy zajął poraz kolejny czwarte miejsce ocierając się o medal.

Finałem finałów łodzkiego czempionatu była ostatnia konkurencja tzw. wisienka na torcie w wykonaniu naszych lekkoatletów, którzy pod wodzą niezwykle walecznego Adriana Binkiewicza oraz Jakuba Kowalewskiego, Krzysztofa Jankiewicza, Mateusza Konwy wywalczyli upragniony brązowy medal w sztafecie 4x400m. !!!

Podsumowując w Akademickich Mistrzostwach Polski wystąpiło pięciu młodych zawodników KS AZS AWF Gorzów Wlkp.: